Torthaí

Uí Mac Coille 2012/13

Scór na nÓg  Chorcaí ------ Torthaí
Dúiche Ealla
Rince Foirne:                    1. Bóthar Buí                  2. Áth Trasna                                                                                                                                                     
Rince Aonair:                   1. Bóthar Buí / Cáit Ní Ghormáin
Amhránaíocht Aonair:   1. Ceann Tuirc/Muireann Ní Bheacháin    2. Drom Tairbh/Leah Ní Mhurchú
Ceol Uirlise:                      1. Bóthar Buí                  2. Ceann Tuirc
Aithriseoireacht:             1.Bóthar Buí/Uinseann Ó Cadhla        2. Áth Trasna/Méadhbh Ní Chonchúir
Bailéad Ghrúpa:             1. Bóthar Buí                  2. Sráid a’ Mhuilinn
Tráth na gCeist:               1. Bóthar Buí                   2. Sráid a’ Mhuilinn
Ceol Aonair:                     1.Drom Tairbh/Aoife Ní Bhuachalla
Nuachleas:                       1.Sráid a’ Mhuilinn
Rince Seit:                        1.Bóthar BuI                   2. Áth Trasna
Múscraí
Rince Foirne:                       1. Cill Mhuire
Amhránaíocht Aonair:       1.Uíbh Laoghaire/Miriam Ní Chróinín
Ceol Uirlise:                         1.Domhnach Mór
Aithriseoireacht:                 1.Grianah/Pól de Barra-Ó Murchú
Tráth na gCeist:                   1.Achadh Bolg
Rince Seit:                            1. Achadh Bolg
Abhainn Dhubh
Amhránaíocht Aonair:       1.Baile Chaisleáin an Róistigh/Conchúr Mac Coitir
Ceol Uirlise:                          1. Fánuithe na Claide
Aithriseoireacht:                  1. Áth an Mhuilinn/Julie Ní Dhochartaigh
Tráth na gCeist:                    1. Áth an Mhuilinn
**** Téann na buaiteoirí amháin ar aghaidh go dtí Comórtaisí Ceannais Chorcaí a bheidh ar siúl
in Éire Óg/Na hUaimheanna ar an 28ú Nolaig (28/12/12) ag tosú ag a 4.00 i.n. ****

******************************************

All-Ireland Scór Sinsear

Rince Fóirne: Glencar/Manorhamilton (Leitrim)
Amhránaiocht Aonair: Aisling Sammom, Aughnasheelin (Leitrim)
Ceol Uirlise: Dromore (Tyrone)
Aithriseoireacht: Niamh Devine, Carrickcruppen (Armagh)
Bailéad Ghrúpa: Killyclogher (Tyrone)
Nuachleas: Carnew Emmets (Wicklow)
Tráth na gCeisteanna: Rathmore (Kerry)
Rince Seit: Patrickswell (Limerick)

Scór na bPáistí Chorcaí --- Torthaí --- Comórtaisí Ceannais an Chontae

Domhnach 3ú Aibreán (3/4/11) --- Éire Óg/Na hUaimheanna:

Rince Foirne: 1. Raonuithe Cairbre

2. Bóthar Buí

Rince Aonair: 1. Lios gCúl - Saerlaith Breathnach
2. Gaelscoil/Teaghlaigh Naofa/Baile Féitheán -
Maisie Ní Chonaill

Amhránaíocht Aonair: 1. Áth Fhada - Cristín Ní Mhóráin
2. Béal Átha 'n Ghaorthaidh - Méabh Ní Dhuinnín

Ceol Uirlise: 1.Cill Mac Abaidh Óg
2.Sráid a' Mhuilinn

Ceol Uirlise Aonair: 1. S.N. Glaisín - Seamas Ó hIcí
2. Cloich na Coillte - Tomás Paiméar

Aithriseoireacht: 1. Lios gCúl - Laura Ní Fhaoláin
2. S.N. Achadh Fhíonach/Roisín - Adam Ó Laoire

Bailéad Ghrúpa: 1. Bóthar Buí
2. Áth Fhada

Nuachleas: 1 .Ros Ó gCairbre/Peil na mBan
2 .S.N. Achadh Fhíonach/Roisín

Rince Seit: 1. Bóthar Buí
2 .Fánuithe na Claise

Tráth na gCeist: 1.Cill na Mullach
2. Bóthar Buí

Corn Pádraig Ó Cearúill (Club is Fearr/3 Scór): Bóthar Buí

Sciath Scór (Club is Fearr/Scór na bPáistí): Bóthar Buí


Scór Sinsear

Scór Sinsear Munster Finals at Templemore on 19/3/2011.
 
Rince Fóirne: Glenflesk, Kerry.
Amhránaiocht Aonair: Áine Ní Shíocháin, St. Michaels-Foilmore, Kerry.
Ceol Uirlise: Lissycasey, Clare.
Aithriseoireacht: Christy Kelly, Feenagh-Kilmeedy, Limerick.
Bailéad Ghrúpa: Pallasgreen, Limerick.
Nuachleas: Feenagh-Kilmeedy, Limerick.
Tráth na gCeist: Rathmore, Kerry.
Rince Seit: Patrickswell, Limerick.

Scór na bPáistí Chorcaí --- Torthaí

 

Comórtaisí Leath-Cheannais
Domhnach 6ú Márta (6/3/11), Cnocán na Biolraí

Beidh na fóirne seo ag dul ar aghaidh chuig Comórtaisí Ceannais an Chontae ar an Domhnach 3ú Aibreán:
 

Rince Foirne: Carraig Uí Leighin/Cill na Mullach
Rince Aonair:
Gaelscoil an Teaghlaigh Naofa-Baile Féitheán/Maisie Ní Chonaill
Lios gCúl/Saerlaith Breathnach
Amhránaíocht Aonair:
Magh Ealla/Laura Ní Longaigh
Áth Fhada/Cristín Ní Mhóráin
Ceol Uirlise:
S.N. Naomh Caitríona-Baile an Easpaig
Fánuithe na Cuirseacha
Ceol Uirlise Aonair:
Sliabh Rua/Tadhg Mac Cárthaigh
Glaisín/Séamas Ó hIcí
Aithriseoireacht:
S.N. Bhaile Gabhann/Eoin Ó Mathlaigh
Lios gCúl/Laura Ní Fhaoláin
Bailéad Ghrúpa:
Áth Fhada
Fánuithe na Cuirseacha
Nuachleas:
Mainistir na Corann-Peil na mBan
Baile na gCloch
Rince Seit:
S.N. Bhaile Gabhann
Fánuithe na Claise
Tráth na gCeist:
Cill na Mullach
Áth Fhada

Scór na bPáistí --- Uí Mac Coille --- Torthaí

Comórtaisí Ceannais
Satharn 26ú Feabhra (26/2/11)
Club Áras/Éire Óg

Rince Foirne: 1.Athair Uí Néill Iomáint
(Corn MicheálFoley) 2.Áth Fhada Peil na mBan

Rince Aonair: 1.Lios gCúl/Saerlaith Breathnach
2.Cóbh Peil/Aisling Breathnach

Amhránaíocht Aonair:1.Áth Fhada Iomáint/Cristín Ní Mhóráin
2.Carraig na bhFear Iomáint/Éilís Nic Cárthaigh

Ceol Uirlise: 1: Athair Uí Néill Iomáint
2. Carraig na bhFear Iomáint

Ceol Aonair: 1. Áth Fhada Iomáint/Cristín Nic Giolla Rua
2.Lios gCúl Peil na mBan/Liam de Staic

Nuachleas: 1.Mainistir na Corann Peil na mBan
2.Fánuithe na Bríde Peil na mBan

Bailéad Ghrúpa: 1. Áth Fhada Iomáint
2. Carraig Thuathail

Aithriseoireacht: 1. Lios gCúl/Laura Ní Fhaoláin
2. Fánuithe na Bríde Camógaíocht/Emma de Barra

Rince Seit: 1. Carraig na bhFear Iomáint
(Corn May Cahill) 2. Áth Fhada Peil na mBan

Tráth na gCeist: 1. Áth Fhada Peil
2. Carraig na bhFear Peil

Corn Casey/Buckley: Áth Fhada Iomáint/Carraig na bhFear Iomáint
(Club is Fearr Inniu)

Corn Chris O' Mahony: Áth Fhada Iomáint
(Club is Fearr/3 Scór)

Beidh na buaiteoirí ag dul ar aghaidh chuig Comórtaisí Leath-Cheannais an Chontae
ar an Domhnach 6ú Márta (6/3/11) i gCnocán na Biolraí ag a 2.30 i.n.

Scór Sinsear County Finals - Torthaí.

Rince Fóirne: Kilshannig
Amhránaiocht Aonair: Noreen Broderick, Rockchapel
Ceol Uirlise: Rockchapel
Aithriseoireacht: Jerry Doody, Millstreet
Bailéad Ghrúpa: Inniscarra
Tráth na gCeist: Millstreet
Nuachleas: Rockchapel
Rince Seit: Rochapel

Scór na nÓg All-Ireland Finals

Rince Fóirne: Boherbue, Cork
Amhránaiocht Aonair: Anthony Kavanagh, Claremorris, Mayo
Ceol Uirlise: Edendork, Tyrone
Aithriseoireacht: Aoibhinn O'Neill, Allenwood, Kildare
Bailéad Ghrúpa: St. Patricks, Saul, Down
Nuachleas: Lissycasey, Clare
Tráth na gCeist: Allenwood, Kildare
Rince Seit: Abbeyknockmoy, Galway

Scór na bPáistí --- Uí Mac Coille

 

Tá na fóirne seo ag dul ar aghaidh chuig na Comórtaisí Ceannais ó na Comórtaisí Leath-Cheannais a bhí ar siúl ar an Satharn agus ar an Domhnach seo caite (12ú + 13ú Feabhra).

 

Rince Foirne: Cnocán na Biolraí/Carraig na bhFear Iomáint/ Athair Uí Néill Iomáint/Áth Fhada Peil na mBan

 

Rince Aonarach:

Cóbh Peil - Aisling Breathnach

Lios gCúl - Saerlaith Breathnach

Mainistir na Corann Peil na mBan - Erin de Búrca

 

Áth Fhada Iomáint - Maeve Rutledge

Amhránaíocht Aonair:

Naomh Caitríonaigh/Iomáint - Aindrias Ó Laochdha

Carraig na bhFear/Iomáint - Eilís Nic Cárthaigh

Naomh Caitríonaigh/Peil - Caoimhe Ní Ghealbháin

 

Áth Fhada/Iomáint - Cristín Ní Mhóráin

Ceol Uirlise: Carraig na bhFear Iomáint + Cóbh Iomáint + Athair Uí Néill Iomáint + Mainistir na Corann Peil na mBan

 
 

Ceol Aonarach:

Lios gCúl Peil na mBan - Liam de Staic

Na Sairséalaigh - Pilib Krause

Áth Fhada Iomáint - Cristín Nic Giolla Rua

 

Nuachleas: Carraig na bhFear Iomáint + Fánuithe na Bríde Peil + Mainistir na Corann Peil na mBan + Fánuithe na Bríde Peil na mBan

 

Bailead Ghrúpa: Carraig na bhFear Iomáint + Carraig Thuathail + Áth Fhada Iomáint + Naomh Caitríonaigh Peil

 

Aithriseoireacht:

Lios gCúl - Laura Ní Fhaoláin

Fánuithe na Bríde - Gráinne Ní Nuanáin

Fánuithe na Bríde Camógaíocht - Emma de Barra

Áth Fhada Iomáint - Sorcha Breathnach

 
 

Rince Seit: Carraig na bhFear Iomáint + Áth Fhada Peil ma mBan

Tráth na gCeist: Áth Fhada Peil + Lios gCúl + Cnocán na Biolraí + Carraig na bhFear Peil

 

Scór na bPáistí

Tá na fóirne seo a leanas ag dul ar aghaidh chuig na Comórtaisí Leath-Cheannais ó na Comórtaisí Ceathrú-Cheannais a bhí ar siúl i Lios gCúl ar an Aoine agus an Satharn seo caite (28ú agus 29ú Eanair):

 

Rince Foirne: Fánuithe na Bríde/Camógaíocht + Áth Fhada/Peil na mBan + Athair Uí Néill/Iomáint

 
 

Rince Aonarach: Áth Fhada/Iomáint + Lios gCúl/Peil na mBan + Mainistir na Corann/Peil na mBan + Lios gCúl-Saerlaith Breathnach + Cóbh/Peil-Aisling Breathnach

Amhránaíocht Aonair: Áth Fhada/Iomáint-Cristín Ní Mhóráin + Cóbh/Iomáint-Aoife Ní Chonchúir + Athair Uí Néill/Iomáint-Saoirse Ní Mhurchú + Fánuithe na Bríde/Peil na mBan-Emma Nic Collchoille

 
 
 

Ceol Uirlise Aonarach: Lios gCúl/Peil na mBan-Liam de Staic + Na Sairséalaigh-Pilib Krause + Áth Fhada/Iomáint-Cristín Nic Giolla Rua Ceol Uirlise: Cóbh/Iomáint + Mainistir na Corann/Peil na mBan + Athair Uí Néill/Iomáint + Cóbh/Peil

 
 
 
 

Bailéad Ghrúpa: Mainistir na Corann/Iomáint + Áth Fhada/Iomáint + Áth Fhada/Peil na mBan + Carraig Thuathail

 
 

Nuachleas: Fánuithe na Bríde/Camógaíocht + Mainistir na Corann/Peil na mBan + Dún Guairne/Iomáint + Fánuithe na Bríde/Peil na mBan

 
 

Aithriseoireacht: Fánuithe na Bríde/Camógaíocht-Emma de Barra + Áth Fhada/Iomáint-Sorcha Breathnach + Lios gCúl-Laura Ní Fhaoláin + Naomh Caitríonaigh/Camógaíocht-Joanne Ní Laochdha-ÓDoinneabháin

 
 
 

Rince Seit: Áth Fhada/Peil na mBan

 

Tráth na gCeist: Cóbh/Iomáint + Áth Fhada/Iomáint + Lios gCúl + Áth Fhada/Peil na mBan

 

Scór Sinsir Uí Mac Coille

Scór Sinsir --- Uí Mac Coille --- Torthaí

Comórtaisí Ceannais

Domhnach 30ú Eanair (30/1/11)

Lios gCúl

 

Amhránaíocht Aonair: 1. Áth Fhada / Caitlín Ní Lordáin 2. Cluain Uamha / Pádraig Mac Eochagáin

 

Ceol Uirlise: 1. Cluain Uamha 2. Athair Uí Néill / Iomáint

 

Nuachleas: 1. Cluain Uamha 2. Fánuithe na Bríde / Iomáint

 

Bailéad Ghrúpa: 1. Naomh Caitríonaigh / Iomáint 2. Athair Uí Néill / Iomáint

 

Aithriseoireacht: 1. Cluain Uamha / Iomáint 2. Cóbh / Iomáint

 
 

Tráth na gCeist: 1.Cilliath / Iomáint 2. Fánuithe na Bríde / Iomáint

Scór na nÓg

Comórtaisí Ceannais na Mumhan

 

Rince Foirne: Bóthar Buí

Amhránaíocht Aonair: Clár Nic Dhomhnaill / An Ruán / An Clár

Ceol Uirlise: Bóthar Buí

Aithriseoireacht: Nicole Ní Dhubháin / Cuar an Chláir / An Clár

Bailéad Ghrúpa: Baile Nóra

Nuachleas: Lios Uí Chathasaigh / An Clár

Tráth na gCeist: Luachma / Tiobraid Árann

Rince Seit: Lios Uí Chathasaigh / An Clár

Scór na bPáistí

Rince Foirne: Cnocán na Biolraí / Carraig na bhFear Iomáint

 

Amhránaíocht Aonair:

Naomh Caitríonaigh Peil-Caoimhe Ní Ghealbháin

Carraig na bhFear Peil-Eibhlín Ní Dhroma

Naomh Caitríonaigh Iomáint-Aindrias Ó Laochdha

Fánuithe na Bríde Iomáint-Rebecca Ní Bhriain

 

Ceol Uirlise: Áth Fhada Peil/Naomh Caitríonaigh Iomáint/Carraig na bhFear Iomáint

 

Nuachleas: Fánuithe na Bríde Peil/Carraig na bhFear Peil/ Naomh Caitríonaigh Iomáint/Carraig na bhFear Iomáint

 

Bailéad Ghrúpa: Cluain Uamha/Naomh Caitríonaigh Peil/Naomh Caitríonaigh Iomáint/Carraig na bhFear Iomáint

 

Aithriseoireacht:

Cluain Uamha-Eimear Ní Aileacháin

Naomh Caitríonaigh Peil/Aoife Ní Mhuirthile

Naomh Caitríonaigh Iomáint-Linda Ní Dhomhnaill

Fánuithe na Bríde Iomáint-Gráinne Ní Nuanáin

 

Rince Seit: Carraig na bhFear Iomáint

 

Tráth na gCeist: Cnocán na Biolraí/Áth Fhada Peil/Carraig na bhFear Peil/ Carraig na bhFear Iomáint/Naomh Caitríonaigh Liathróid Láimhe

 
 

Scór na nÓg Chorcaí - Torthaí

Scór na nÓg na Mumhan -Torthaí

Comórtaisí Leath-Cheannais
Satharn 15ú Eanair (15/1/11)
Sráid a' Mhuilinn

Beidh na fóirne seo ag dul ar aghaidh go dtí Comórtaisí Ceannais na Mumhan:

Rince Foirne: Bóthar Buí, Gleann Fleisce (Ciarraí)

Amhránaíocht Aonair: An Caol (Ciarraí) -- Micheál Ó Sé, Athán (Luimneach) -- Kelly Ní Riain

Ceol Uirlise: An Bhánóg (Luimneach),Bóthar Buí

Aithriseoireacht: Baile Garbháin -- Máiréad Ní Thuathaigh, An Tóchar (Ciarraí) -- Brian Ó Murchú

Bailéad Ghrúpa: Cill Chuimín (Ciarraí), Baile Nóra

Nuachleas: Cill Tíle/Drom Caoin (Luimneach), Áth Trasna

Tráth na gCeist: Tadhg Mac Cárthaigh, Móinalín (Luimneach)

Rince Seit: An Spá (Ciarraí), Bóthar Buí



Comórtaisí Ceannais an Chontae

Rince Foirne: 1. Bóthar Buí 2. Naomh Abán
Amhránaíocht Aonair: 1. Fánuithe na Cuirseacha -- Lisa Ní Dhonnabháin
2. Cóbh -- Abby Ní Loingsigh
Ceol Uirlise: 1. Bóthar Buí 2. Fánuithe na Cuirseacha
Aithriseoireacht: 1. Baile Garbháin -- Máiréad Ní Thuathaigh
2. Uíbh Laoghaire -- Treasa Ní Chróinín
Bailéad Ghrúpa: 1. Baile Nóra 2. Fánuithe na hAighlinne
Nuachleas: 1. Áth Trasna 2. Cill Mac Abaidh
Tráth na gCeist: 1. Tadhg Mac Cárthaigh 2. Bóthar Buí
Rince Seit: 1. Bóthar Buí 2. Naomh Caitríonaigh
Club na Bliana: Bóthar Buí

Beidh na buaitheoirí ag dul ar aghaidh chuig :
Comórtaisí Leath-Cheannais na Mumhan i Sráid a' Mhuilinn
ar an Satharn 8ú Eanair (8/1/11) ag a 7.00 i.n.
Go néirí libh!